Dział Promocji

Are You Ready? Studiuj na #UKW! Rekrutacja 2021/2022

Dziękujemy, że odwiedzasz naszą stronę! Mamy nadzieję, że nasza oferta sprosta Twoim oczekiwaniom i że to właśnie Ty zasilisz grono studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pewnie od dłuższego czasu zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie najlepsze.  My też się nad tym zastanawiamy, dlatego to właśnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy prawie 70 kierunków studiów do wyboru (lista wszystkich kierunków dostępna poniżej).

Rekrutacja startuje już 8 czerwca! 

Dlaczego #UKW?

 • Po pierwsze, UKW to uczelnia publiczna. Oznacza to, że studiowanie stacjonarne (dzienne) jest na UKW bezpłatne.
 • Po drugie, uczelnia daje Ci możliwość pozyskiwania stypendiów oraz ubiegania się o miejsce w jednym z naszych dwóch akademików (kilka słów o nich: https://www.ukw.edu.pl). Dbając o niepełnosprawne studentki i niepełnosprawnych studentów, UKW zapewnia pomoc i wsparcie Działu ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
 • Po trzecie, czekają na Ciebie komfortowe warunki do nauki, uprawniania sportu i wypoczynku: nowoczesna Biblioteka UKW, Centrum Kultury Fizycznej i Sportu (z  m.in. basenem, kortem tenisowym, siłowniami), Ogród Botaniczny UKW oraz wiele, wiele innych…
 • Po czwarte, UKW bierze udział w programie MOST oraz Erasmus +. Dzięki tym programom masz szansę poznać nowe miejsca i nowych ludzi oraz zdobyć nowe doświadczenia.
 • Po piąte, nasza Uczelnia ma za sobą ponad 50 lat tradycji. Zostań naszą studentką, naszym studentem i zapisuj nowe karty historii!

Co musisz zrobić, by studiować na UKW? Rady w sześciu krokach:

 1. Załóż konto w naszym systemie rekrutacyjnym -> irka.ukw.edu.pl
  Zapoznaj się z informacjami: co, gdzie, jak?
 2. Przeczytaj harmonogram rekrutacji.
 3. Wpisz w swoim koncie wyniki z egzaminu maturalnego (jeśli nie masz jeszcze wyników, nic nie szkodzi, załóż konto, wyniki uzupełnisz potem) oraz inne wymagane dane. Jeśli ukończyłaś/eś już studia I stopnia i aplikujesz na studia magisterskie, zamiast wyników z matury, wpisz swoją średnią ze studiów I stopnia.
 4. Wybierz kierunek studiów (możesz wybrać więcej niż jeden, jednak za każdy musisz uiścić opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto kandydata).
 5. Pamiętaj, że na większość kierunków nie obowiązują Cię egzaminy wstępne. Egzamin wstępny, zgodnie z uchwałą rekrutacyjną, przeprowadzany jest wyłącznie na kilku kierunkach
 6. Z pozytywnym nastawieniem czekaj na wyniki, a następnie dostarcz dokumenty (informacja o miejscu i terminach będzie widoczna na Twoim koncie).

Zapoznaj się z podstawami prawnymi rekrutacji: www.rekrutacja.ukw.edu.pl 

STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

STUDIA DRUGIEGO STOPNIA

Masz pytanie? Dzwoń i pisz śmiało!

Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich
ul. Łużycka 24 (Dom Studenta nr 1 Romek)
85-096 Bydgoszcz
pon. - pt. w godzinach od 09.00 do 13.00.

Kontakt:

Możesz też kontaktować się z nami za pośrednictwem Facebooka, pracownicy Działu Promocji odpowiedzą na Twoje pytania 7 dni w tygodniu!- fanpage UKW.

ARE YOU READY? LET'S GO! NEXT LEVEL!

Baner rekrutacyjny. Radosny mężczyzna wskazujący na logotyp UKW. Napis: ARE YOU READY? LET'S GO! REKRUTACJA.UKW.EDU.PL