Dział Promocji

Za nami pierwszy rekrutacyjny live w 2021 roku...

Za nami pierwszy w tym roku rekrutacyjny live na kanale Youtube UKW, który stanowił okazję do przybliżenia oferty dydaktycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Z powodu pandemii spotkania w murach uczelni są niemożliwe, dlatego zaprosiliśmy maturzystki i maturzystów przed ekrany monitorów i tabletów. W samo południe spotkaliśmy się więc z pracownikami i studentami UKW, z którymi rozmawialiśmy o sprawach dotyczących uczelni.

Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni przedstawił ofertę rekrutacyjną przygotowaną dla tegorocznych abiturientów, opowiedział o moblinej aplikacji USOSweb oraz podzielił się z widzami sposobami dotyczącymi radzenia sobie ze stresem maturalnym.

Emilia Labich oraz Angelika Warmbier z Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich przedstawiły podstawowe zasady dotyczące procesu rekrutacji oraz pomocy materialnej przyznawanej studentom UKW.

Paulina Kantor-Narloch, reprezentująca Biuro Karier opowiedziała o pomocy, jaką biuro oferuje studentom, szerokim wachlarzu możliwości badania i rozwijania swoich predyspozycji zawodowych a także o pośrednictwie między pracodawcami a żakami.

Maria Kolmetz z Działu ds. Osób z Niepełnosprawnościami zaprezentowała natomiast szereg ułatwień dotyczących pomocy osobom z dysfunkcjami zdrowotnymi, a także możliwości konsultacji dla zainteresowanych maturzystów.

Andrzej Majewski, Przewodniczący Samorządu Studenckiego UKW, wyjaśnił uczniom, na czym polega różnica między chodzeniem do szkoły, a studiowaniem oraz opowiedział o drodze budowania w sobie ducha społecznikowskiego.

To pierwsze z zaplanowanych w tym roku kilku spotkań z młodzieżą przeprowadzone za pośrednictwem transmisji na żywo. O kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Zachęcamy do oglądania i odwiedzania portalu rekrutacyjnego: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/