Dział Promocji

W oczekiwaniu na wyniki matur... W oczekiwaniu na wyniki matur...

W oczekiwaniu na wyniki matur...

W tym roku, ze względu na pandemię, egzaminy maturalne odbyły się dopiero w czerwcu. Maturzystki i Maturzyści muszą więc dłużej, niż ich poprzednicy, poczekać na wyniki egzaminów. Napięcie związane z oczekiwaniem jest naturalnym towarzyszem młodych ludzi, którzy z niecierpliwością wyczekują na wymarzone wysokie rezultaty. Z roku na rok młodzież jest coraz bardziej świadoma odpowiedzialności dotyczącej decyzji, jaką muszą podjąć w związku z wyborem kierunku studiów. Postanowiliśmy więc rozwiać wątpliwości związane z najbliższymi dniami i przy okazji uchronić abiturientów przed nadmiernym poziomem stresu. 

Kiedy będą dostępne wyniki matur?

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, że wyniki egzaminu dojrzałości zostaną udostępnione uczniom 11 sierpnia 2020 roku pomiędzy godz. 8.00 i 10.00.

Gdzie sprawdzić wyniki matur 2020?

Będzie to możliwe przez internet. Wyniki matur będą dostępne na stronach odpowiednich Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Jak sprawdzić wyniki matur 2020?

Po wejściu na odpowiednią stronę internetową OKE, należy wpisać swój numer PESEL oraz hasło, które uczeń powinien otrzymać w szkole – wtedy wynik zostanie udostępniony.

Czy można zarejestrować się na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, zanim pojawią się wyniki?

Tak, rejestracja na studia jest możliwa nawet bez wyników matury. W tym celu wystarczy wejść na stronę rekrutacja.ukw.edu.pl, założyć konto i wypełnić potrzebne dane osobowe. Następnie, po ogłoszeniu wyników kandydatka i kandydat powinni sprawdzić, czy zostały one automatycznie zaciągnięte z Krajowego Rejestru Matur i czy są poprawne, jeśli nie - to należy uzupełnić je samodzielnie.

Are U Ready?  Let's go! Next level!

Cały czas trzymamy mocno kciuki za pomyślne wyniki egzaminów maturalnych i zachęcamy Was do zapoznania się z naszą ofertą. Już dziś wybierz spośród ponad 60 kierunków studiów na UKW w Bydgoszczy: rekrutacja.ukw.edu.pl.

Masz pytanie? Dzwoń i pisz śmiało!

Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich
ul. Łużycka 24 (Dom Studenta nr 1 Romek)
85-096 Bydgoszcz
pon. - pt. w godzinach od 09.00 do 13.00.

Kontakt:

Możesz też kontaktować się z nami za pośrednictwem Facebooka, pracownicy Działu Promocji odpowiedzą na Twoje pytania 7 dni w tygodniu!- fanpage UKW.