Dział Promocji i Komunikacji
Piknik charytatywny

Piknik charytatywny "Pracownicy Pracownikom" 2019

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 14 września zorganizował 4. edycję Pikniku charytatywnego Pracownicy Pracownikom

Głównym celem pikniku było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację Kacperka Grzeszczaka, syna Pana Dariusza Grzeszczaka (pracownika Działu Administracyjno-Gospodarczego). Kacper jest dzieckiem niepełnosprawnym psychoruchowo, z hipotonią mięśniową, z encefalopatią, nie chodzi, nie mówi, ma padaczkę. Wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Dziecko objęte jest opieką wielospecjalistycznych poradni: neurologicznej, metabolicznej, rehabilitacyjnej, logopedycznej, immunologicznej, genetycznej, endokrynologicznej, alergicznej, pulmonologicznej oraz ortopedycznej. 

W tym roku zebraliśmy rekordową kwotę 7,5 tys. złotych, która wesprze leczenie i rehabilitację Kacpra.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę: pracownikom, przyjaciołom oraz partnerom. Szczególne podziękowania składamy: Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu, Dyrekcji i zespołowi Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Wojewódzkiej Bibliotece w Bydgoszczy, Komendantom: Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej.

Podczas pikniku goście mogli zjeść grillowe specjały i skorzystać z wielu atrakcji. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spróbować swojego szczęścia w loterii cegiełkowej i loterii fantowej, konkurencjach sportowych z przymrużeniem oka: siłowanie na rękę i mistrz tenisa stołowego. Nie mogło zabraknąć konkursu wiedzowego. W tym roku pięcioro zawodników zmierzyło się z Mistrzem teleturnieju Jeden z dziesięciu z ubiegłego roku, Jarosławem Mikietyńskim. Do finału trafił Dariusz Mikołajewski. Po bardzo zaciętej walce quiz zakończył się remisem.

Nie zabrakło emocji związanych z licytacj. W tym roku wystawione przedmioty zostały wylicytowane za łączną kwotę 900 zł. Cieszymy się, że wszystkie wystawione przedmioty znalazły swoich nabywców.

Lista przedmiotów z licytacji:

  • rzeźby Jarosława Mikietyńskiego „Ogrodowi przyjaciele” (2 jeże, 2 ślimaki, 3 króliki, zestaw 3 grzybów),
  • zaproszenia do Teatru Polskiego, 
  • zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej na 57. Bydgoski Festiwal Muzyczny,
  • ekskluzywne vouchery na zwiedzanie remizy Państwowej Straży Pożarnej – Dzień z życia strażaka,
  • zestaw dla fana literatury lub bibliomaniaka (torba, kubek, unikalny reprint Roty Marii Konopnickiej oraz bilet wizytowy Feliksa Nowowiejskiego wydany w 2010 r.),
  • zestaw od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego: hulajnoga, piękny album Cztery pory roku w Kujawsko-Pomorskiem, książka o pszczołach,
  • medal z Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej (Bydgoszcz, 2019),
  • słodka niespodzianka - tort.

W strefie dla dzieci przygotowaliśmy: kolorowanki, bańki mydlane, rzutki, malowane buzi, modelowanie balonów. Dziękujemy naszym wolontariuszom - studentom, którzy pomagali nam podczas imprezy.
Całą imprezę uświetniły występy artystyczne studentów i pracowników Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.

Dziękujemy Państwu za wsparcie!
Galeria zdjęć z Pikniku